Odhlučnění, nebo také zvuková izolace domu znamená snížení, nebo eliminaci nežádoucího hluku prostřednictvím různých stavebních technik a materiálů. To je důležité pro zajištění klidného a pohodlného prostředí. Může se týkat jak izolace vnějšího hluku, tak hluku šířícího se mezi místnostmi v rámci domu.

Na co si dát při odhlučnění pozor?

Při odhlučnění domu je důležité dát si pozor na několik klíčových aspektů, aby byla zvuková izolace co nejefektivnější. Zohlednit se například musí všechny možné cesty, kterými může hluk pronikat dovnitř. Dále je při odhlučnění důležité dbát na pečlivé utěsnění všech štěrbin. V neposlední řadě se musí používat materiály a produkty s dobrými akustickými vlastnostmi, protože ne všechny izolační materiály jsou pro akustickou izolaci vhodné.

Při instalaci izolačních materiálů je potřeba se vyvarovat vytváření akustických mostů, kde by izolace mohla být přerušena, nebo oslabena, kvůli nesprávné instalaci, nebo v důsledku konstrukčních prvků.

Investice do kvalitní zvukové izolace se vyplatí z dlouhodobého hlediska, protože přispívá k lepší kvalitě bydlení, snižuje stres a zvyšuje celkový komfort obyvatel domu.

Odhlučnění stříkanou izolační PUR pěnou

Stříkaná izolační polyuretanová (PUR) pěna je jedním z materiálů, který může být použit i pro účely odhlučnění. Má vynikající izolační vlastnosti, jak tepelné, tak akustické, díky své schopnosti vyplnit mezery a praskliny, což z ní činí efektivní prostředek pro zvukovou izolaci.

Mezi další výhody odhlučnění stříkanou PUR pěnou patří:

  1. Rychlá a snadná aplikace pěny vyžaduje méně pracovní síly a je mnohem rychlejší, než instalace tradičních izolačních materiálů
  2. Vysoká akustická účinnost PUR pěny zaručí snížení přenosu hluku
  3. Schopnost vyplnit nerovnosti jako veškeré mezery, trhliny a štěrbiny
  4. Tepelná izolace je další vynikající vlastností, kterou PUR pěna poskytuje, což zlepšuje zároveň i energetickou efektivitu budovy
  5. Ochrana proti vlhkosti izolovaných konstrukcí, jako jsou základy, zdi, podlahy a střechy
  6. Vysoká životnost a odolnost proti stárnutí
  7. Výborná odolnost vůči plísním a škůdcům

Při aplikaci stříkané PUR pěny je důležité, aby práci prováděli kvalifikovaní profesionálové, protože nevhodná instalace může vést k neefektivní izolaci a potenciálním problémům. Profesionálové by měli mít odpovídající výcvik a vybavení, včetně ochranných oděvů a respirátorů.

Neváhejte se na nás obrátit ještě dnes! Jsme zde, abychom vám nabídli kvalifikované rady a ukázali nejlepší cestu k vašemu cíli.

SPOČÍTEJTE SI CENU ZATEPLENÍ STŘECHY, NEBO DOMU STŘÍKANOU IZOLACÍ

Vaše data jsou v bezpečí. Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů

Blog a videa o izolacích

Polyuretanovými pěnami a jejich zpracováním na místě se zabýváme přes deset let. Spoustu informací o izolacích všeobecně, najdete i na našem blogu.

Zobrazit Blog

Pro přiblížení a rozšíření technologie stříkané izolace točíme i videa, kde se můžete podívat na některé realizace, nebo načerpat další informace o stříkané izolační pěně.

Přejít na videa

Ukázky naší práce - Stříkaná pěnová izolace - Zateplení střechy a zateplení domu

Co je to stříkaná izolace a proč je pro zateplení střechy a zateplení domu považována za to nejlepší řešení?

Stříkaná izolace, známá také jako pěnová izolace, nebo stříkaná polyuretanová PUR pěna, je typ izolačního materiálu,
který se aplikuje stříkáním přímo na místě střechy, nebo domu.

Stříkaná izolace je považována za jedno z nejlepších řešení pro zateplení střechy a zateplení domů z několika důvodů:

✓ RYCHLOST APLIKACE - Za jediný den se dá zaizolovat i 150m2, to je kompletní střecha, nebo menší dům.
✓ VYSOKÁ ÚČINNOST - Pěna se dokáže dostat i do nejmenších mezer a trhlin, takže zabraňuje úniku tepla a chladu z budovy.
✓ DOKONALÁ IZOLACE - Stříkaná pěna dokonale ochrání střechu a dům i před vlhkostí a je perfektním izolantem proti okolním hlukům.