Jak zateplit starý kamenný dům?

Zateplení starého kamenného domu může být účinným způsobem, jak snížit náklady na vytápění a zlepšit energetickou účinnost domu. Aby se však zabránilo vzniku plísně, je důležité postupovat s opatrností a nezanedbávat preventivní opatření. Sledování stavu domu a pravidelná údržba jsou klíčové pro dlouhodobě udržitelné výsledky.

Zachraňte váš starý kamenný dům: Vše, co potřebujete vědět o zateplení!

Stavební materiál kamene má přirozenou izolační schopnost, ale může být potřeba doplnit ji další izolací, zejména u starších domů. Níže jsou uvedeny některé možnosti, jak můžete zateplit svůj starý kamenný dům.

Vnější zateplení: Jednou z nejúčinnějších metod zateplení starého kamenného domu je vnější zateplení. Tato metoda spočívá v aplikaci izolace na vnější stranu zdi a následné pokrytí izolace ochrannou vrstvou, jako je například omítka, nebo fasádní desky. Tato metoda nejenže zlepší izolační vlastnosti domu, ale také obnoví jeho vzhled.

Vnitřní zateplení: Další možností je vnitřní zateplení, které spočívá v aplikaci izolace na vnitřní stranu zdi a následné pokrytí izolace suchým povrchem.
Tato metoda není tak účinná jako vnější zateplení, ale může být vhodná pro domy, které mají historický vzhled, který není možné změnit.

Izolace stropu: Pokud chcete zateplit starý kamenný dům, neměli by jste opomenout zvážit také izolaci a zateplení stropu. Tato metoda spočívá v aplikaci izolace na spodní stranu stropu a následné pokrytí izolace suchým povrchem. Tím se sníží množství tepla, které uniká skrze strop, a zlepší se tak celková izolace domu.

Výměna oken a dveří: Staré okna a dveře mohou být jedním z hlavních zdrojů úniku tepla z domu. Pokud je to možné, zvažte výměnu starých oken a dveří za nové, energeticky účinné modely. To pomůže snížit náklady na vytápění a zlepší izolaci domu.

Využití přírodního světla: Dalším způsobem, jak zlepšit izolaci starého kamenného domu, je využití přírodního světla. Pokud máte možnost, instalujte velká okna, která umožní přirozenému světlu pronikat do domu. To nejenže sníží potřebu umělého osvětlení, ale také pomůže zahřát domácí prostředí.

Regulace teploty: Dalším způsobem, jak udržet váš starý kamenný dům teplý, je regulace teploty. To znamená, že musíte být opatrní, abyste nezvyšovali teplotu v domě příliš vysoko, protože to může způsobit vyšší náklady na vytápění. Místo toho můžete zvýšit teplotu plynule a využívat teplo ze slunce během dne.

Využití alternativních zdrojů energie: Nakonec můžete také zvážit využití alternativních zdrojů energie, jako jsou solární panely, nebo tepelná čerpadla. Tyto technologie využívají přírodní zdroje energie a mohou pomoci snížit náklady na vytápění vašeho domu.

Zateplení starého kamenného domu může být náročný a nákladný proces, ale může vám ušetřit peníze na nákladech za vytápění a zlepšit pohodlí v domě.
Je důležité zvážit různé možnosti zateplení a najít tu nejvhodnější pro váš konkrétní dům. V případě potřeby se obraťte na odborníky, kteří vám mohou pomoci s plánováním a provedením zateplení vašeho domu.

SPOČÍTEJTE SI CENU ZATEPLENÍ STŘECHY, NEBO DOMU STŘÍKANOU IZOLACÍ

Vaše data jsou v bezpečí. Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů

Blog a videa o izolacích

Polyuretanovými pěnami a jejich zpracováním na místě se zabýváme přes deset let. Spoustu informací o izolacích všeobecně, najdete i na našem blogu.

Zobrazit Blog

Pro přiblížení a rozšíření technologie stříkané izolace točíme i videa, kde se můžete podívat na některé realizace, nebo načerpat další informace o stříkané izolační pěně.

Přejít na videa

Ukázky naší práce - Stříkaná pěnová izolace - Zateplení střechy a zateplení domu

Co je to stříkaná izolace a proč je pro zateplení střechy a zateplení domu považována za to nejlepší řešení?

Stříkaná izolace, známá také jako pěnová izolace, nebo stříkaná polyuretanová PUR pěna, je typ izolačního materiálu,
který se aplikuje stříkáním přímo na místě střechy, nebo domu.

Stříkaná izolace je považována za jedno z nejlepších řešení pro zateplení střechy a zateplení domů z několika důvodů:

✓ RYCHLOST APLIKACE - Za jediný den se dá zaizolovat i 150m2, to je kompletní střecha, nebo menší dům.
✓ VYSOKÁ ÚČINNOST - Pěna se dokáže dostat i do nejmenších mezer a trhlin, takže zabraňuje úniku tepla a chladu z budovy.
✓ DOKONALÁ IZOLACE - Stříkaná pěna dokonale ochrání střechu a dům i před vlhkostí a je perfektním izolantem proti okolním hlukům.