Stříkané izolace představují moderní řešení v oblasti izolačních technologií a nabízí hned trojí ochranu – zaručují vynikající tepelnou izolaci, účinně tlumí hluk, čímž poskytují odhlučnění a zajišťují i spolehlivou hydroizolaci. Existují různé typy stříkaných izolací, které se liší svou strukturou a vlastnostmi; mezi ně patří měkké pěny, tvrdé pěny a speciální hydroizolace.

Kde mají stříkané izolace využití?

Stříkaná izolace se nejčastěji používá pro zateplení podkroví, základů domu, střešních konstrukcí, podlah, stěn a dalších stavebních prvků. Jednou z klíčových výhod stříkané izolační PUR pěny je bezespárový povrch, což znamená, že tepelné mosty a zvukové propustnosti jsou minimalizovány, jelikož neexistují mezery, kterými by mohlo unikat teplo či pronikat hluk.

Pro aplikace, kde je nezbytná ochrana proti vodě, se doporučuje použití tvrdé pěny, která zaručuje efektivní hydroizolační bariéru. Tento typ izolace je obzvláště vhodný pro místa vystavená vlhkosti, nebo přímému kontaktu s vodou. Jednou z dalších výhod stříkané izolace je její schopnost pevně přilnout k rozmanitým povrchům, což znamená, že povaha podkladového materiálu není rozhodujícím faktorem při výběru vhodného typu izolační pěny. Tato vlastnost umožňuje široké možnosti aplikace stříkané izolace v různých stavebních situacích a zajišťuje dlouhodobou efektivitu izolačního systému.

Stříkaná izolace je tedy multifunkčním řešením, které nabízí vysokou účinnost, dlouhou životnost a adaptabilitu pro rozličné stavební potřeby.

Jaké jsou výhody a jak fungují stříkané izolace ?

Popularita stříkané pěnové izolace roste v důsledku jejích nepopiratelných výhod. Snadná aplikace, velký potenciál pro úspory energie a výjimečná zvuková a tepelná izolační účinnost ji staví do čela současných izolačních řešení. Jestliže hledáte spolehlivý a efektivní způsob, jak zlepšit energetickou bilanci vaší nemovitosti a zároveň zajistit komfortní bydlení, stříkaná izolace je tou nejlepší volbou.

Při aplikaci stříkané PUR pěny je důležité, aby práci prováděli kvalifikovaní profesionálové, protože nevhodná instalace může vést k neefektivní izolaci a potenciálním problémům. Profesionálové by měli mít odpovídající výcvik a vybavení, včetně ochranných oděvů a respirátorů.

Neváhejte se na nás obrátit ještě dnes! Jsme zde, abychom vám nabídli kvalifikované rady a ukázali nejlepší cestu k vašemu cíli.

SPOČÍTEJTE SI CENU ZATEPLENÍ STŘECHY, NEBO DOMU STŘÍKANOU IZOLACÍ

Vaše data jsou v bezpečí. Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů

Využití naší chytré stříkané PUR pěny pro izolace a zateplení

Izolace podkroví Izolace střech Izolace základů Izolace fasády Izolace podlahy Izolace vnitřních stěn Průmyslové izolace

Blog a videa o izolacích

Polyuretanovými pěnami a jejich zpracováním na místě se zabýváme přes deset let. Spoustu informací o izolacích všeobecně, najdete i na našem blogu.

Zobrazit Blog

Pro přiblížení a rozšíření technologie stříkané izolace točíme i videa, kde se můžete podívat na některé realizace, nebo načerpat další informace o stříkané izolační pěně.

Přejít na videa

Ukázky naší práce - Stříkaná pěnová izolace - Zateplení střechy a zateplení domu

Co je to stříkaná izolace a proč je pro zateplení střechy a zateplení domu považována za to nejlepší řešení?

Stříkaná izolace, známá také jako pěnová izolace, nebo stříkaná polyuretanová PUR pěna, je typ izolačního materiálu,
který se aplikuje stříkáním přímo na místě střechy, nebo domu.

Stříkaná izolace je považována za jedno z nejlepších řešení pro zateplení střechy a zateplení domů z několika důvodů:

✓ RYCHLOST APLIKACE - Za jediný den se dá zaizolovat i 150m2, to je kompletní střecha, nebo menší dům.
✓ VYSOKÁ ÚČINNOST - Pěna se dokáže dostat i do nejmenších mezer a trhlin, takže zabraňuje úniku tepla a chladu z budovy.
✓ DOKONALÁ IZOLACE - Stříkaná pěna dokonale ochrání střechu a dům i před vlhkostí a je perfektním izolantem proti okolním hlukům.