V době, kdy se stále více lidí snaží žít ekologicky a udržitelně, je cena stříkané izolace často diskutovaným tématem. Tato moderní izolace je nejen efektivní a odolná, ale také šetrná k životnímu prostředí. Nicméně, mnoho lidí se stále obává, že zateplení střechy, nebo domu stříkanou izolací může být příliš drahé, nebo náročné na instalaci.

Objevte výhody a úspory s použitím stříkané pěny - výhodná cena a všestranné využití

Stříkaná pěna se stává stále populárnějším materiálem pro jakékoliv izolace a výplně různých konstrukcí. Jedná se o polyuretanovou pěnu, která se aplikuje pomocí speciální stříkací techniky. Díky svým vlastnostem, jako je vysoká tepelná izolace, odolnost vůči vlhkosti a pevnost, se stříkaná pěna stává ideálním řešením pro různé projekty od střech a stěn, až po podlahy a stropy.

Jedním z nejčastějších dotazů, který se týká stříkané PUR pěny, je její cena. Je ovšem důležité si uvědomit, že cena stříkané pěny se liší v závislosti na mnoha faktorech, jako jsou velikost projektu, typ konstrukce, požadovaná tloušťka vrstvy pěny a také kvalita použitého materiálu.

Prvním faktorem ovlivňujícím cenu stříkané pěny je velikost projektu. Čím větší je plocha, kterou je třeba pokrýt, tím víc materiálu bude potřeba a tím pádem bude cena vyšší.

Dalším faktorem je typ konstrukce, na kterou se bude stříkaná pěna aplikovat. Cena se může lišit například u střech, stěn, podlah, nebo stropů.

Důležitým faktorem určujícím cenu, je i tloušťka vrstvy pěny. V průměru se používá vrstva o tloušťce 3-5 cm, ale při větších požadavcích na tepelnou izolaci se může vrstva zvětšit a tím pádem se zvětší i cena. Je třeba si uvědomit, že čím tlustší je vrstva pěny, tím lepší je tepelná izolace.

Kvalita použitého materiálu je dalším faktorem, který ovlivňuje cenu stříkané pěny. Existuje několik typů stříkané pěny, od běžného expandovaného polyuretanu po vysoce kvalitní pěnu s lepšími izolačními vlastnostmi. Vyšší kvalita materiálu se samozřejmě projeví na ceně, ale může být výhodná v dlouhodobém horizontu díky své odolnosti a trvanlivosti.

Je důležité si uvědomit, že cena stříkané pěny není jediným faktorem, který by měl být brán v úvahu při rozhodování o použití tohoto materiálu. Je nutné také zvážit jeho výhody, jako je vysoká tepelná izolace, odolnost vůči vlhkosti, pevnost a dlouhá životnost. Vzhledem k výhodám tohoto materiálu se může jednat o investici, která se vám v dlouhodobém horizontu vyplatí.

Revoluční metoda izolace za přijatelnou cenu: Stříkaná izolace za 1m2 v České republice

Výhodou stříkané pěny je její dlouhá životnost, která může dosáhnout až 50 let, což z ní činí ekonomickou volbu na dlouhodobé období.

V průměru se cena stříkané pěny pohybuje kolem 200-300 Kč za metr čtvereční, ale samozřejmě se může lišit v závislosti na výše zmíněných faktorech. Důležité je také zmínit, že cena za m2 u menších objektů může být vyšší, než u větších objektů, protože se počítá s fixními náklady na přípravu a aplikaci izolace. Vždy je proto dobré si nechat udělat konkrétní cenovou nabídku od odborné firmy, která bude zohledňovat specifika vašeho projektu.

Je důležitá najít společnost, která má zkušenosti s aplikacemi stříkané izolace a používá pouze kvalitní materiály. Společnost s nízkými cenami může nabízet levné pěny, nebo může mít nedostatečně kvalifikovaný personál, což může vést k horšímu provedení a snížení kvality izolace.

SPOČÍTEJTE SI CENU ZATEPLENÍ STŘECHY, NEBO DOMU STŘÍKANOU IZOLACÍ

Vaše data jsou v bezpečí. Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů

Blog a videa o izolacích

Polyuretanovými pěnami a jejich zpracováním na místě se zabýváme přes deset let. Spoustu informací o izolacích všeobecně, najdete i na našem blogu.

Zobrazit Blog

Pro přiblížení a rozšíření technologie stříkané izolace točíme i videa, kde se můžete podívat na některé realizace, nebo načerpat další informace o stříkané izolační pěně.

Přejít na videa

Ukázky naší práce - Stříkaná pěnová izolace - Zateplení střechy a zateplení domu

Co je to stříkaná izolace a proč je pro zateplení střechy a zateplení domu považována za to nejlepší řešení?

Stříkaná izolace, známá také jako pěnová izolace, nebo stříkaná polyuretanová PUR pěna, je typ izolačního materiálu,
který se aplikuje stříkáním přímo na místě střechy, nebo domu.

Stříkaná izolace je považována za jedno z nejlepších řešení pro zateplení střechy a zateplení domů z několika důvodů:

✓ RYCHLOST APLIKACE - Za jediný den se dá zaizolovat i 150m2, to je kompletní střecha, nebo menší dům.
✓ VYSOKÁ ÚČINNOST - Pěna se dokáže dostat i do nejmenších mezer a trhlin, takže zabraňuje úniku tepla a chladu z budovy.
✓ DOKONALÁ IZOLACE - Stříkaná pěna dokonale ochrání střechu a dům i před vlhkostí a je perfektním izolantem proti okolním hlukům.